O nás

Příběh ve vašich rukou.

Kabelka ženu doprovází na každém kroku. Skrývá v sobě náš svět, naše tajemství, místo pro naše nezbytnosti. Je užitečnou pomocnicí v běžných situacích, je doplňkem osobnosti a sběratelskou vášní.

Příběh jedné kabelky.

Za značkou Dara bags stojí jedna žena a jedna kabelka. V roce 2008 spatřila světlo světa první kabelka od Dariny Ermisové. Od té doby jsme ušili spoustu kabelek, na které můžeme být hrdí.

Začalo to takto… čerstvá maminka Darina Ermisová z Ostravy si těsně před jednou oslavou s kamarádkami narychlo spíchla kabelku, spíše jakýsi pytlík. Postupně se z jedné kabelky staly stovky kabelek týdně, v mnoha modelech a barevných kombinacích.

Máme být na co hrdí – aneb jak šel čas:

2008
světlo světa spatřila první kabelka - stala se základem nejúspěšnější řady kabelek Dariana

2011
- začíná prodej přes e-shop darabags.com
- obchod vzkvétá a Darina každý rok v Ostravě zvětšuje prostory, kde kabelky Dara bags šije
- otevírá kamenný obchod v Praze

2015
Darina se stává vítězkou soutěže Živnostník roku Moravskoslezského kraje

2017
Darina získává 1.místo v soutěži Lady Business pro Moravskoslezský kraj

2020
přichází COVID-19 a s tím obrovský změna ve spotřebitelském chování (všichni sedíme doma a vše z oblasti módy trpí)

2022
dopad války na Ukrajině a snížení nákupního apetitu spotřebitelek má tak negativní dopad na celý byznys, že se Darina Ermisová rozhodla, prodej kabelek značky Dara bags ukončit

2023
V únoru začíná Darina přemýšlet a jednat, jak značku dostat zpět na trh, v červnu je dohodnuta spolupráce se společností Astratex a začíná tak nová éra značky Dara Bags

atx_portrety_dara-a-vedeni_03_optimized

Šijeme tašky, které sami chceme nosit.

Na designu produktů nám velmi záleží. Šijeme kabelky, které sami chceme nosit, doplňky, které sami chceme používat.

Návrh bez názvu - 2022-04-08T151738.980

Dáváme přednost kvalitě.

Díky tomu můžeme šít produkty exkluzivní kvality. Pečlivě si vybíráme dodavatele, pečlivě hlídáme provedení každého jednoho kusu jak z hlediska materiálu, tak i z hlediska šití. Řemeslný způsob výroby nám umožňuje velice pečlivě hlídat kvalitu materiálu i samotného provedení. Kabelky šijeme na velkých speciálních strojích, které zabezpečí naprostou preciznost při šití a zároveň 100% kvalitu.

Návrh bez názvu - 2022-04-08T152003.444

Česká a slovenská výroba.

Na základě potřeby dodávat zákaznicím kabelky rychleji a taky pro uspokojení poptávky, jsem přešla z kusové a téměř zakázkové výroby na výrobu ve větších sériích. Pečlivě jsem hledala výrobce, kteří splní moje náročná kritéria kvality, spolehlivosti a dodržování termínů. Našla jsem je jak v Česku (Ostrava pokračuje ve výrobě), tak i nově na Slovensku. Toto nastavení mi umožňuje být flexibilní ve výrobě a zároveň být mnohem rychlejší v dodání kabelek zákaznicím.

Jedinečné kolekce.

Naše produkty vyrábíme v jedinečných kolekcích, kde naleznete kombinaci klasiky i módních vzorů, omezené počty, které vyrábíme zaručují exklusivitu a jedinečnost každého modelu.

Návrh bez názvu - 2022-04-08T152313.301