Žlutá: hvězda šatníku

Žlutá jako slunce nad obzorem, žlutá jako slunečnice od van Gogha, sytá s nádechem okru a sametová jako med. Řeč je o sluneční žluté, evergreenu podzimu. Narazit na ní můžete všude, stačí se jen rozhlédnout.

Ze začátku trocha té barevné teorie – sluneční žlutá není jen nějaké básnické označení odstínu žluté. Tento „témbr“ je charakterizován systémem RAL hodnotou 1037, v Pantone ji najdete pod označením Mimosa 7408 C (též vyhlášen odstínem roku 2009, což víceméně odpovídá desetiletému životnímu cyklu módních barev). Pojmenování Sun Yellow konec konců používá Encycolorpedia.

S čím kombinovat?

Báječně si rozumí s modrou barvou – světlejší Flickr Blue a tmavší Elderberry. Prostě tlumená modrá, ok? Jenže! Tento odstín žluté barvy je natolik sytý a živý, že si rozumí i s karamelovou a koňakovou hnědou, oranžovou rzí, grafitovou šedivou jej lze krásně vyblokovat, lehčí a hravější kombinace vykouzlíte s pudrovou, mechovou a jahodovou barvou. Sofistikovaně působí s černou, petrolejovou a pískovou barvou.

Jak ji nosit?

Jedině hrdě! Hřejivě vlídná žlutá si zaslouží své místo v podzimním šatníku. V Dara bags ji máme hned v několika kombinacích – stačí mrknout do galerie. Pamatujte, že taková kabelka bude vidět (ovšem která od nás vidět není, že…), klidně si k ní můžete dovolit excentričtější a eklektičtější styl.

Ideální kombinace existuje…

Žlutá může být během roku trochu oříšek, ale na podzim se kombinuje jedna báseň. Nikdy neuděláte chybu, když žlutou přiložíte k modré, hnědé, šedivé, černé, bílé i khaki zelené. Skvěle si rozumí s koženou bundou, vlněným kabátem nebo s denimem. Chce to jen hledat.

Líbí se vám sluneční žlutá? Mrkněte na kolekci Yellow