Žlutá: hvězda šatníku

Žlutá jako slunce nad obzorem, žlutá jako slunečnice od van Gogha, sytá s nádechem okru a sametová jako med. Řeč je o sluneční žluté, evergreenu podzimu. Narazit na ní můžete všude, stačí se jen rozhlédnout.

Ze začátku trocha té barevné teorie – sluneční žlutá není jen nějaké básnické označení odstínu žluté. Tento „témbr“ je charakterizován systémem RAL hodnotou 1037, v Pantone ji najdete pod označením Mimosa 7408 C (též vyhlášen odstínem roku 2009, což víceméně odpovídá desetiletému životnímu cyklu módních barev). Pojmenování Sun Yellow konec konců používá Encycolorpedia.

S čím kombinovat?

Báječně si rozumí s modrou barvou – světlejší Flickr Blue a tmavší Elderberry. Prostě tlumená modrá, ok? Jenže! Tento odstín žluté barvy je natolik sytý a živý, že si rozumí i s karamelovou a koňakovou hnědou, oranžovou rzí, grafitovou šedivou jej lze krásně vyblokovat, lehčí a hravější kombinace vykouzlíte s pudrovou, mechovou a jahodovou barvou. Sofistikovaně působí s černou, petrolejovou a pískovou barvou.

Jak ji nosit?

Jedině hrdě! Hřejivě vlídná žlutá si zaslouží své místo v podzimním šatníku. V Dara bags ji máme hned v několika kombinacích – stačí mrknout do galerie. Pamatujte, že taková kabelka bude vidět (ovšem která od nás vidět není, že…), klidně si k ní můžete dovolit excentričtější a eklektičtější styl.

Ideální kombinace existuje…

Žlutá může být během roku trochu oříšek, ale na podzim se kombinuje jedna báseň. Nikdy neuděláte chybu, když žlutou přiložíte k modré, hnědé, šedivé, černé, bílé i khaki zelené. Skvěle si rozumí s koženou bundou, vlněným kabátem nebo s denimem. Chce to jen hledat.

Líbí se vám sluneční žlutá? Mrkněte na kolekci Yellow

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení