Upcycling: z nepotřebného něco úžasného

Nepotřebné jutové obaly od kávy jsme přepracovali na úžasné a módní kousky - malé kabelky, psaní a tak. A nejen to, pomohli jsme snížit množství odpadu. Sice maličko, ale přece. A bez kapek by nebyl oceán, že?

„Napadlo mě to, když mi přišel balíček s kávou a jako výplň byl použit prázdný jutový pytel od kávy. Pytlovina byla tak surová a autentická. Je z ní znát, že byla natištěná narychlo. Používají na to jen razítka a jednobarevné inkousty. Tisková barva kolikrát v té zbrklosti ani nezaschne, obtiskne se na další jutové pytle, což jim dodává autentičnost,“ popisuje Darina Ermisová vznik kolekce.

„Původně jsem si říkala, že to nebude nic složitého, prostě tu jutu podlepíme a bude to skvělé, ale pravda je taková, že nás juta trochu na dílně potrápila. Chvilku trvalo, než jsme vychytali proces zpracování,“ říká Darina a ukazuje na dílce na lisovně.

„Mám tuhle kolekci ráda. Už jen tím, jak roztomilý vztah mám ke kávě… Nedělala jsem velké kabelky, ale pár menších kousků. Nechala jsem ušít psaníčko Lyra, peněženky, kosmetické taštičky a cestovní etue. Kdo ví, jestli se mi podaří sehnat více pytlů, mohla bych udělat i větší kabelky,“ popisuje sortiment Darina.

A abyste upcyclovanou kolekci rozeznali na první pohled, přidali jsme ikonu ke každému obrázku.