Potřebujeme vaši pomoc

Přátelé, potřebujeme vás.

Potřebujeme vaše objednávky, potřebujeme pro vás šít. Říkáme to bez jakýchkoliv příkras, máme problémy. Ještě nekončíme, fungujeme, ale už jsme vážně na konci sil.

Až do doby kovidu jsme byli vlastně v pohodě. Na vyskakování to jako nikdy nebylo, drželi jsme se při zemi a všechny peníze jsme investovali zpět do rozvoje firmy – nakupovali jsme nové materiály a stroje. Ale s kovidem přišla první rána; tu jsme přežili šitím ústenek – pamatujete, jak jsme je šili patnáct hodin denně, sedm dní v týdnu? Byla to fuška, ale přežili jsme a zaplatili jsme všechny poplatky a náklady. Kdo podniká, tak ví, o čem mluvíme. Moc jsme nevydělali do polštáře, ale udrželi jsme se nad hladinou. A to jenom díky vám, za což jsme vám všem neskonale vděční…  

Jenže s inflací, která si lítá stropem, a s válkou na Ukrajině za zády se začínáme potápět. Lidé celkově šetří a bojí se, co bude dál. Je to naprosto racionální, všichni takhle přemýšlíme. Jenže když nám skokově zdraží elektřina, energie a materiál, situace se už výrazně zhoršuje.

Jak s tím bojovat? Zdražit ani zlevnit nemůžeme – zdražili jsme po první vlně kovidu, když přišlo první zvýšení cen materiálu. Už tehdy jsme ale narazili na cenový strop. Kdyby byly naše produkty ještě dražší, můžeme to rovnou zavřít a jít domů. Naše výroba je nákladná – víme to moc dobře, vyrábíme všechny naše produkty s obrovským podílem ruční práce v naší malé ostravské dílně. To prostě stojí čas a peníze. Navíc právě probíhá stěhování do energeticky úspornějších prostor v Ostravě – je tam sice vyšší nájem, ale zálohy na energie by měly být nižší o tolik, aby se nám to vyplatilo.

Jenže přestěhovat celou výrobu do prostor, které k tomu nebyly uzpůsobeny, k tomu jsou potřeba dodatečné vícepráce – stavební i organizační. A opět jsme museli sáhnout do toho tenkého polštáře pro peníze.

 

A aby těch pohrom nebylo málo, tak na konci roku 2021 nám napsal náš programátor, že už nemá čas starat se o náš eshop, který pro nás vyvíjel na zakázku. Takže zakoupit další eshop, nahrát 7 000 produktů, k tomu 28 000 fotografií, 7 000 popisů a já nevím co ještě. Nové stránky vyvíjíme sedm měsíců každý den velice intenzivně – a stále ještě není hotový, jsme zhruba v polovině práce. Stojí to další čas a další náklady.

Už brzo nebudeme mít z čeho brát. Znovu opakuji, že nekončíme, ale potřebujeme vás. Prosím, objednejte si u nás třeba klíčenku, nebo novou kosmetickou taštičku, kabelku nebo peněženku, dárky pro kamarádky k svátku či k narozeninám… Nahráli jsme spoustu novinek, máme 30% slevy na zboží skladem a akci na 20% slevu na zboží k ušití, přidali jsme další možnosti dopravy a platby. Makáme, abychom přežili tohle léto.  

Nechci skončit. Tahle firma je moje dítě, které jsem čtrnáct let piplala. Dávám práci lidem a snažím se být prospěšná společnosti. Na naší činnosti jsou závislé další firmy a další lidé…

Přiznat si problém a veřejně poprosit o pomoc není slabost, alespoň já si to v tuhle chvíli opakuji. My problémy máme, nebudeme říkat že ne, tvářit se, jak je všechno v pořádku a zalité sluncem... Děláme všechno pro to, abychom tady byli třeba i dalších čtrnáct let. A dělali vám radost a přinášeli do světa trochu barev.

 

Určitě nejsme jediní, kteří mají krizi a prožívají těžké časy. Ale víme, že jsme jediní, kdo má tak úžasné fanynky!

Moc vám děkujeme – za vaše objednávky, za sdílení tohohle textu i za to, že nám pošlete úsměv i myšlenku.

Moc to pro nás znamená!

 

Darina z Dara bags

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení