Kaleidoscope: kolekce inspirovaná bruselským stylem

Kaleidoscope v sobě mísí velké plochy bílé, černé, fialové, lososové a zlaté. Jsou to věru zvláštní barvy ve zvláštní kombinaci, ale ve výsledku to vypadá naprosto fantasticky!

Bruselský styl není jednoduché definovat. Vcelku obšírný výtvarný a užitný styl, spíše to jsou nálady, chutě a výraz tehdejší doby. Však on i samotný název je tak trochu překvapení. Bruselský styl totiž vznikl v Československu, své pojmenován dostal až po fenomenálním úspěchu na výstavě EXPO v roce 1958 v Bruselu.

Bruselský styl s oblibou kombinuje moderní a tradiční materiály. Koženku, bakelit, umakart, průsvitné plasty s keramikou, porcelánem, dřevem a kovem. Přichází s jednoduchým a svižným životním stylem, odvrací se od socialistického realismu a přináší nádech modernosti.

Není divu, že bruselský styl se znovu vrací do módy. Výrazné barvy, jednoduché a nadčasové struktury, snadno čitelný rukopis. Prostě značka ideál!

I náš motiv Kaleidoscope je inspirovaný bruselem. Je to stylizovaná kombinace několika materiálů – černý inkoust, zlatavé akcenty a světlé plochy. Vidíte ty malé flíčky v bílé ploše? Jemné kousky? Tak to je Umakart.

Je nám jasné, že Umakart je pro většinu lidí něco příšerného z paneláku, ale nezapomeňte, že právě Umakart zcela převrátil módu bydlení vzhůru nohama. Levné, vzdušné a snadno dosažitelné. Zcela revoluční materiál, který s sebou přinesl nečekané možnosti.

Oslovil vás bruselský styl? Zkuste si o něm něco přečíst – je to neskutečný zdroj inspirace pro všechny generace. Něco, co nás spojuje.

Tak a tím končí náš malý exkurz do zákulisí našich motivů...

František