Kaleidoscope: kolekce inspirovaná bruselským stylem

Kaleidoscope v sobě mísí velké plochy bílé, černé, fialové, lososové a zlaté. Jsou to věru zvláštní barvy ve zvláštní kombinaci, ale ve výsledku to vypadá naprosto fantasticky!

Bruselský styl není jednoduché definovat. Vcelku obšírný výtvarný a užitný styl, spíše to jsou nálady, chutě a výraz tehdejší doby. Však on i samotný název je tak trochu překvapení. Bruselský styl totiž vznikl v Československu, své pojmenován dostal až po fenomenálním úspěchu na výstavě EXPO v roce 1958 v Bruselu.

Bruselský styl s oblibou kombinuje moderní a tradiční materiály. Koženku, bakelit, umakart, průsvitné plasty s keramikou, porcelánem, dřevem a kovem. Přichází s jednoduchým a svižným životním stylem, odvrací se od socialistického realismu a přináší nádech modernosti.

Není divu, že bruselský styl se znovu vrací do módy. Výrazné barvy, jednoduché a nadčasové struktury, snadno čitelný rukopis. Prostě značka ideál!

I náš motiv Kaleidoscope je inspirovaný bruselem. Je to stylizovaná kombinace několika materiálů – černý inkoust, zlatavé akcenty a světlé plochy. Vidíte ty malé flíčky v bílé ploše? Jemné kousky? Tak to je Umakart.

Je nám jasné, že Umakart je pro většinu lidí něco příšerného z paneláku, ale nezapomeňte, že právě Umakart zcela převrátil módu bydlení vzhůru nohama. Levné, vzdušné a snadno dosažitelné. Zcela revoluční materiál, který s sebou přinesl nečekané možnosti.

Oslovil vás bruselský styl? Zkuste si o něm něco přečíst – je to neskutečný zdroj inspirace pro všechny generace. Něco, co nás spojuje.

Tak a tím končí náš malý exkurz do zákulisí našich motivů...

František

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení