Jakou kabelku na pohovor?

Jakou kabelku si vybrat na pohovor? Úplně vás vidím – nervózně přešlapujete před zrcadlem a nemůžete si vybrat. Ale nebojte, s naším průvodcem si vyberete svou vysněnou kabelku, se kterou na pohovoru doslova zazáříte.

 

Když si ve svém oblečení nebudete připadat pohodlně a přitažlivě; vaše já nebude reflektovat to, jak úžasná doopravdy jste. Představte si, že máte příliš těsné kalhoty – to pak poposedáváte, že… A můžete působit neklidně a ve stresu. A když máte špatnou kabelku? Vaše oči se k ní budou samy od sebe točit, což může vypadat jako že se vyhýbáte očnímu kontaktu…

 

Na jaký pohovor jdete?

 

Modelová situace – jdete na pohovor do firmy, která se specializuje na účetnictví a analýzu obchodních dat. Chcete působit profesionálně, spořádaně a vyrovnaně. Prostě jako žena, která má pořádek v životě; notabene v číslech, které bude odevzdávat.

 

Bude to chtít kabelku, která světu říká – ‚Tady jsem, mám v životě pořádek a jsem pěkně ostrá, bacha na mě…‘ A přesně taková by mohla být kabelka Adele. Má pevné linie, je nadčasová, a i v barevných odstínech nesmírně decentní.

 

Pokud potřebujete větší kabelku obdobného ražení, sáhněte po brašnách Grace a Effie. Ty jsou dostatečně velké, pojmou desky či portfolio…

 

A teď si představte, že jdete na pohovor do firmy, která vyrábí sportovní vybavení na manažerskou pozici. Adele nebo třeba Grace by mohly být až příliš upjaté. Dá se říci, že taková firma bude očekávat někoho živelného, někoho, kdo je soutěživý, umí přijmout výzvu a nebojí se být průbojný. Přesně taková by mohla být kabelka Lele. Má držátka do ruky, ale dá se nosit i křížem (na pohovor ale na popruh raději zapomeňte, přecijen je to manažerská pozice, že?).

 

Kabelka Star je ideální na jednání, na které plánujete přinést více dokumentů. Je vysoká a přímo šitá na míru deskám.

 

Jdete na pohovor na uměleckou pozici? Ale dobré nebe, tady se odvraťte od všech klasických střihů, při výběru buďte kreativní a nezapomeňte svou kabelku vyakcentovat dalším výrazným doplňkem - třeba šperkem, šátkem nebo kloboukem.

 

Psaníčko na pohovor?

 

Mohlo by se to zdát až podivné, ale psaníčka se na pohovor hodí. Nejsou to ale klasická večerní psaní, jako třeba Cocktail Chic; ale Envelope, inu, to už je jiná káva. Kabelka Envelope nevypadá jako klasické psaníčko, naopak. Je to důmyslná kabelka, lehká, leč prostorná. Nezapomeňte ji ale nosit na jednom rameni či v ruce, bude tak více nonšalantní a méně sportovní!

 

Vzory a motivy

 

Vzory už naštěstí nejsou tabu, ta tam je doba, kdy nemohla být žena se vzorovanou kabelkou brána seriózně. Vždy ale volte takový motiv, který bude korespondovat s prostředím dané firmy. Bude to trefa do černého, vážně!

 

Tak hodně štěstí! Hlavně nezapomeňte, že úsměv prolomí ledy :o)

 

František