Béžová: první barva pozdního léta

Káva s mlékem, zralé obilí, přírodní dřevo, surová kůže i vesmírná tělesa. Béžová je univerzální barva našeho světa. Máme ji zakódovanou jako něžnou, milou a hřejivou barvu.

Béžová je hodně specifická barva – v podstatě je to světle šedivá se žlutými či hnědými tóny. Béžovou pak akcentují jednotlivé složky barvy do studeného či teplého vyznění. A pod béžovou se skrývají další barevné tóny. Třeba khaki, taupe, široneri (barva přírodního hedvábí), buff (nevyčiněná buvolí kůže), okrová, krémová, slonovinová, vanilková, smetanová, velbloudí, písková, nude… Těch pojmenování najdete desítky, stačí se jen rozhlédnout kolem.

Ale co u béžové oceňujeme, je její variabilita. Tím, že nemá specifický odstín, se hodí naprosto ke všemu! Odpadá tak nutnost kombinovat doplňky. Kombinace béžové a korálové? Ach, jak neočekávané a drzé. Kombinace béžové, modré a bílé? Letní pláž… S růžovou barvou jste romantička, s červenou dračice. Kombo bílé a béžové je profesionální a vážná.

A co víc, béžová si krásně rozumí i se vzory – květiny, proužky, káro. Nic není problém.

Vězte, že béžová je na konci léta sázkou na jistotu. S kabelkou barvy latté se krásně překulíte do podzimu a z podzimu s vhodným kabátem do zimy. Prostě značka ideál!